GÜVENİLİR DENEYİM POLİTİKASI

Geek.com.tr, dijital reklam modeli ile gelir elde eden bir internet sitesidir ve kullanıcılara sunulan hizmetler sırasında ortaya çıkan maliyeti bu modeller ile karşılar. 

Bu model genellikle sitenin herhangi bir yerinde yer alan banner tipi reklamlardan, sponsorlu içeriklerden ve ücretli bağlantılardan oluşur. 

Geek.com.tr, okurlar için kullanıcı dostu, tarafsız ve güvenilir bir platform deneyimi sunmak için uygulanan çeşitli politikalara sahiptir. 

Bir içeriğin planlamasından yayınlanmasına kadar uzanan her adımda etik değerlere sıkı bir şekilde bağlılık gösteriyoruz ve bu değerleri kendi sektör öncüsü ilkelerimiz ile harmanlıyoruz. 

Geek Güvenilir Deneyim Politikası

SPONSORLU İÇERİKLER

Geek üzerinde gördüğünüz herhangi bir içeriğin sponsorlu olup olmadığı konusunda  soru işareti taşımanıza gerek yok!

Güvenilir Deneyim Politikası’nın bir parçası olarak tüm sponsorlu içeriklerimizi açık ve görünür bir şekilde “Sponsorlu” etiketi ile işaretliyoruz. 

Ayrıca “Sponsorlu” etiketinin üzerine tıklayarak bugüne dek üretilmiş olan bütün sponsorlu içerikleri görmenize de olanak tanıyoruz. 

BİLGİLERİN DOĞRULUĞU

Geek.com.tr üzerinde yayımlanan tüm içerikler alanında uzman veya “Geek” olarak da tanımlanan bu alanla ilgili kişiler tarafından üretilmektedir.

Geek.com.tr aracılığı ile edindiğiniz bir bilginin doğru olduğundan emin olmanız olmanız için sıkı kontrol prosedürleri uyguluyoruz. 

Her ne amaçla olursa olsun kullanıcıyı yanıltma ihtimali olan başlıkları, açıklamaları, görselleri, bağlantıları veya paylaşımları kullanmıyoruz. 

Ayrıca bu politikamızı birebir olarak sponsorlu içerikler için de uyguluyoruz: Böylece herhangi bir markanın, ajansın veya kişinin doğruluğu açıkça kanıtlamayan süslü iddialarda bulunmasının önüne geçiyoruz. 

İçeriklerimizde o içerikle ilgili olmadığını düşündüğümüz konuları uzun uzun anlatıp kelime sayısını artırmak, algoritmalara odaklanıp her yere anahtar kelime yazmak ve sitemizde daha uzun vakit geçirmeniz için aynı cümleleri tekrar etmek gibi kullanıcı karşıtı uygulamalara yer vermiyoruz. 

Böylece o içerikte ne görmek istiyorsanız, yalnızca onu görüyorsunuz. 

Geek’te içerik üreten tüm yazarlar İçerik ve Yayın Politikası hakkında bilgilendirilir ancak çok nadir de olsa bazı yazarlar, içerik ve yayın politikası ile uyuşmayan bir içerik yayımlayabilir. 

Geek, bu tür bir içerik fark edildiğinde hızlı bir şekilde müdahalede bulunur. 

Bir içeriğin hatalı, eksik veya politikalarımıza ters düşen nitelikte olduğunu düşünüyorsanız [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İNCELEME İÇERİKLERİ

İnceleme içeriklerimizde herhangi bir donanımı, yazılımı veya oyunu açık bir şekilde tavsiye etmeden önce onu test ederek değerlendirmelere tabi tutuyor ve yayın öncesi kontrollerden geçiriyoruz. 

İncelemelerimizde herhangi bir markanın veya ajansın neler söylememizi istediği ile değil, bizim ne düşündüğümüz ile ilgileniyoruz. 

Bir ürün belirlediğimiz standartları karşılamıyorsa nedeni ile birlikte açıklıyor, bir ürünün herhangi bir sebeple alınmaması gerektiğini düşünüyorsak bunu açıkça belirtiyoruz. 

Bir marka veya ajans bu politikalarımızı kabul etmediği takdirde kendisi ile çalışmamızın mümkün olmadığını açıkça belirtiyoruz. 

ÜÇÜNCÜ TARAF SAĞLAYICILAR

Geek.com.tr üzerinden başka bir internet sitesine bağlantı vermeden önce o internet sitesinin güvenilirliğini analiz ediyoruz. 

Kullanıcıların, biz açık veya kapalı bir şekilde bu amaçla yönlendirmemiş olsak da, finansal olarak zarara uğrayabilecekleri herhangi bir platforma ücretli ve / veya ücretsiz olarak bağlantı vermiyoruz.

Geek’in 360 Kontrol Sistemi, dış kaynaklara yapılan yönlendirmeleri düzenli olarak analiz ederek artık kullanılmayan ya da olması gerekenden farklı kaynaklara yönlendirilen bağlantıları tespit etmektedir.

Geek, bu tür bağlantıları düzenli olarak inceleyerek müdahale etmektedir ancak Geek’in bu tür internet siteleri üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmadığı unutulmamalıdır.

Bazı durumlarda ihlal edilen davranışlar geç bir şekilde tespit edilebilir ya da tespit edilemeyebilir.

Geek.com.tr üzerinde yer alan herhangi bir bağlantıya tıklamadan veya üçüncü taraflarca sağlanan hizmetleri ve / veya ürünleri kullanmadan önce dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir.

KİŞİSEL VERİLERİNİZ

Geek, tıpkı diğer pek çok internet sitesinde de olduğu gibi size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çeşitli çerezlerden faydalanmaktadır. 

Verilerinize yönelik gizliliği ve güvenliği önemsiyoruz. Yalnızca gerekli olduğu durumlarda ve izniniz dâhilinde Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgileri (PII) topluyoruz. 

Bir veri toplamamız gerektiğinde (örneğin bizimle iletişim kurduğunuzda veya bir içeriğe yorum yazdığınızda) bunu hangi amaçla topladığımızı ve nasıl işleneceğini size bildiriyoruz. 

Kullanıcılarımız, internet sitesinde yer alan bazı işlevleri kullanamayabilecekleri uyarısı ile, Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgileri (PII) paylaşmayı her zaman reddedebilirler. 

Verilerinizle ilgili ayrıntılı bilgilendirmeye Gizlilik Politikası üzerinden erişebilir ve her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Güncelleme: 27 Şubat 2024

Geek

Geek


Geek.com.tr (Geek), modern teknolojinin karmaşık terminolojisini herkes için daha anlaşılabilir kılma vizyonu ile hayata geçirilmiş bir platformdur.

© 2024 GEEK® – A’DAN Z’YE TEKNOLOJİ