Hakkımızda

Geek.com.tr (Geek®), modern teknolojinin karmaşık terminolojisini herkes için daha anlaşılabilir kılma vizyonu ile hayata geçirilmiş bir platformdur.

Amacımız, teknoloji tutkunları için çok yönlü, sonuç odaklı, tarafsız, güvenilir, kullanımı kolay ve hızlı bir içerik platformu oluşturmak.

Bu vizyona uzanan yolda kullanıcı odaklı yaklaşımları benimseyerek tüm okurlarımıza en iyi kullanıcı deneyimini sunabilmek adına sürekli olarak çalışıyoruz.

Geek tarafından yayımlanan tüm içerikler kullanıcılara farklı şekillerde yarar sağlayacak veya bilgi sunacak konulardan seçilir.

Ayrıca tüm okurlarımıza tarafsız ve güvenilir bir içerik deneyimi sunabilmek için çeşitli içerik politikaları uyguluyoruz.

İLETİŞİM

Bizimle her ne sebeple olursa olsun dilediğiniz zaman aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Çoğu durumda size 24 ila 72 saat içinde dönüş yapacağız.

Bazı nadir durumlarda gönderdiğiniz bir e-posta her gün tarafımıza iletilmekte olan onlarca basın bülteni arasına karışarak gözümüzden kaçabilir. Bu tür aksaklıklardan etkilenmemek için yanıt beklediğiniz kritik e-postalara ekibimizden ilgili kişileri de alıcı olarak (TO, CC, BCC) eklemenizi öneririz.

Birincil E-Posta Adresi / Primary E-Mail Address

[email protected]

Basın Bültenleri / for Press Releases

[email protected]

Adres / Address

İzmir

Demirköprü Mah. 6186. Sok. No: 11/1 – Karşıyaka / İzmir

İstanbul

Ayazağa Mah. 193. Sok. Çimenli Sitesi No: 1/C Blok D:23 – Sarıyer / İstanbul

(Lütfen Gönderim Öncesi İletişime Geçiniz)

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief

Berk Demirci

[email protected]

İçerik Yöneticisi / Head of Content 

Ünsal Sarıtoprak 

[email protected] 

Geek.com.tr (Geek) ekibi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için Künye sayfamıza göz atabilirsiniz!

Bizimle iletişime geçtiğinizde tarafımıza sağladığınız kişisel bilgileri Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uyarınca toplarız.

Geek

İÇERİK POLİTİKASI

Günümüzde yaygın olarak benimsenen yüzeysel anlayışın aksine bir konu hakkındaki tüm önemli ayrıntıları mercek altına alıyoruz.

KULLANICI DOSTU tasarım

Geek.com.tr arabirimi yaygın kullanıcı davranışları, ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Geek - Hakkımızda

güvenilir deneyim politikası

Okurlarımız için kullanıcı dostu, tarafsız ve güvenilir bir platform deneyimi sunmak için uygulanan çeşitli politikalara sahibiz.

YÜKSEK HIZ

Geek, düşük internet bağlantı hızına sahip cihazlarda bile yüksek verimle çalışabilecek şekilde optimize edilmiştir.

GEEK.COM.TR’DEN

VERİLER

PAGESPEED
1 %
İÇERİK
1 +
GÖRÜNTÜLEME
1 +

İÇERİK POLİTİKASI

Geek.com.tr olarak teknolojinin her yanı ile yakından ilgileniyoruz. Bu nedenle günümüzde yaygın olarak benimsenen yüzeysel anlayışın aksine bir konu hakkındaki tüm önemli ayrıntıları mercek altına alıyor ve okurlara aktarmaya çalışıyoruz. 

Her içeriğimizde, okurlarımıza fayda sağlayacak veya bilgi verecek konulara yer vermeye çaba gösteriyoruz. 

Bir içeriğin okur açısından değerli olmadığını düşünüyorsak içerik planlamasına dâhil etmiyoruz. 

İçeriklerimizde birincil odak noktamız teknoloji olsa da yazılım, oyun, film, dizi, bilim ve sanat gibi birden fazla kategoride içerik üretiyoruz. 

Her bir kategoride, bu kategori ile ilgilenen okurlara yüzeysel içerikler üretmektense konunun ayrıntılarını irdelemek istiyoruz. 

“Geek” tanımının getirdiği teknik terminoloji bazen bir konunun daha kompleks şekilde ele alınmasını gerektiriyor olsa da, tüm içeriklerimizde basit bir dil kullanmaya ve yazı içerisindeki önemli terimleri açıklamaya özen gösteriyoruz. 

Böylece hem bu alana ilgili okurların hem de yeni bilgi öğrenmeye açık okurların keyifli bir zaman geçirmesini sağlamaya çalışıyoruz.

İÇERİK YAPISI

Geek.com.tr (Geek), birden fazla kategoriden oluşan geniş, kullanışlı ve kullanıcı dostu bir içerik yapısı sunmaktadır. 

Her bir kategori farklı kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özenle kurgulanmış olup, kullanıcıların yalnızca ilgilendikleri alanla ilgili olan içeriklere ulaşabilmesini mümkün kılar. 

KategoriBağlantıDurum
Rehber/rehber/Yayında
İnceleme/inceleme/Yayında
Haber/haber/Yayında
Liste/liste/Yayında
Kullanım Kılavuzu/kullanim-kilavuzu/Yayında Değil
VideoYayında Değil

Rehber: Herhangi bir şeyin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, nasıl kullanıldığını veya neler sunduğunu merak ettiğinizde Rehber içeriklerimizden destek alabilirsiniz! Rehber içeriklerimizde okurlara fayda sağlayacak veya bilgi verecek konulara yer vermeye özen gösteriyoruz. 

İnceleme: Bir ürünü veya hizmeti satın almadan önce kılı kırk yaranlardan mısınız? İnceleme kategorisinde size uygun detaylı incelemeler bulabilirsiniz. Geek üzerinde okuduğunuz herhangi bir incelemenin güvenilirliğinden emin olmanız için Güvenilir Deneyim Politikası’nı uyguluyoruz. 

Haber: Kullanıcıları önemsemeyen, yalnızca para ve algoritma peşinde koşan yayıncılardan sıkıldınız mı? Haber içeriklerimizde kullanıcıyı küçümseyen uygulamalardan uzakta bir deneyim vaat ediyor ve her bir dakikanızı verimli bir şekilde geçirmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Evet, artık aynı paragrafın değiştirilmiş versiyonlarını tekrar ve tekrar okumak zorunda değilsiniz! 

Liste: Belirli bir ürün veya hizmet grubu arasında seçim yaparken çeşitli soru işaretleri yaşıyorsanız Liste içeriklerimizden faydalanabilirsiniz. Tıpkı İnceleme içeriklerimiz gibi Liste içeriklerimiz de Güvenilir Deneyim Politikası’na tabidir. 

Video: Bazen görsel materyal belirli konuların daha iyi anlaşılabilmesine yardımcı olur. Ayrıca bazı kullanıcılarımız bir şeyleri okumak için uygun bir ortamda bulunmadıklarında veya bir şeyler okumak istemediklerinde bir konuyu izlemek veya dinlemek isteyebilirler. Bu durumda Video içeriklerimizden destek alabilirsiniz. 

Kullanım Kılavuzu: Bazen Geek’ler bile kullanım kılavuzlarına ihtiyaç duyar! Hatta bazılarımız bu tür dokümanları incelemekten büyük bir zevk alır. Yine Türkiye’de bu alanda atılan önemli bir adım olmadığını fark ettiğimiz için kolları sıvadık ve yalnızca tek bir platform üzerinden kullanım kılavuzlarına ulaşabilmenizi sağlayan yeni bir kategori yarattık.

SORUMLULUK REDDİ

Geek, internet sitesi üzerinde yer alan bilgilerin ve / veya bağlantıların güvenilirliğini veya doğruluğunu garanti etmemektedir.

Herhangi bir makalede yer alan tüm ifadeler ve görüşler yalnızca yazar(lar)a aittir ve Geek’in görüşlerini yansıtmaz.

Kullanıcılar, Geek.com.tr üzerinde yer alan bilgileri veya bağlantıları kullanarak uğradıkları zarardan ötürü Geek’i sorumlu tutmayacağını kabul etmiştir. 

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2024

Geek

Geek


Geek.com.tr (Geek), modern teknolojinin karmaşık terminolojisini herkes için daha anlaşılabilir kılma vizyonu ile hayata geçirilmiş bir platformdur.

© 2024 GEEK® – A’DAN Z’YE TEKNOLOJİ